13. výjezd roku 2012

Datum: 12.12.2012

Zásahová jednotka: Bříza Milan, Charvát M., Slunečko Jiří.

Technika použitá při zásahu: Tatra 148 CAS 32, použito 6 600 litrů vody.

Požár, průmyslové zemědělské objekty, sklady, Třeboc 57. Požár hospodářské budovy doléhá na rodinný dům, polovina střechy v plamenech.

(SMS systému KANGA+)


Vytisknout tento příspěvek Vytisknout tento příspěvek

2 komentářů »

 1. 1

  mcharvat řekl(a),

  12. prosince 2012 @ 12:38

  Jednotka SDH Řevničov byla vyslána KOPIS Kladno k požáru hospodářské budovy v obci Třeboc č. 57. Jednotka vyjela s technikou CAS 32 Tatra 148 v počtu 1+2. CAS 25 Š-706 RTHP nevyjela z důvodu nepřítomnosti strojníka – řidiče.
  Po příjezdu na místo zásahu zjištěno dotazem u přítomného občana, že dům není používán k trvalému bydlení a že v současnosti zde není nikdo přítomen. Z důvodu nepřítomnosti majitele byly přelezeny vrata do dvora a zevnitř odjištěny, aby bylo možno pokračovat v zásahu.
  Dále byl průzkumem zjištěn, požár dřevěné kůlny přilehlé k zadní části domu a šíření požáru v půdním prostoru a na střešní konstrukci v prostoru nad dílnou (garáží) a uhelnou, směrem k  dalším prostorám budovy (směrem do ulice) v délce cca.10m a šířce cca. 7m.
  Vrata do dílny (garáže), ani dveře do místnosti s uhlím (uhelny) nebyly nijak uzamčeny a v těchto prostorách se nikdo nenacházel.
  Vytvořeno dopravní vedení ,,B“ s rozdělovačem od CAS 32 Tatra 148 a jeden útočný proud ,,C“ (1xB – rozdělovač – 1xC). Za použití dvou dílů žebříku umístěného do prostoru vikýře nacházejícího se na boku budovy zahájeny hasební práce se zaměřením na půdní prostor a střešní konstrukci a tím zabránění dalšího šíření požáru do prostor nad zbylou ještě požárem nezasaženou část budovy (cca 15m x 7m).
  Po příjezdu HZS Rakovník pokračováno v hasebních pracích dle pokynů velitele zásahu. Rovněž na pokyn velitele zásahu jednotka činnost u zásahu ukončila a vrátila se na základnu.

 2. 2

  Tomáš Majer řekl(a),

  22. prosince 2012 @ 20:44

  Přátelé děkujeme,
  příště už vám s tím pomůžeme:D

Komentáře RSS · TrackBack URI

Napište komentář

Musíte být přihlášen, abyste mohl napsat komentář.